Tokom devetodnevnog održavanje sajma obrta u Cazinu, čiji je organizator kantonalno udruženje “Domaći proizvod” , cazinski obrtnici ali i drugi širom BiH su imali priliku izložiti svoje proizvode, a posjetioci pogledati ili kupiti nešto od dosta dobre ponude.
Koliko je Sajam obrta” u Cazinu stvarno imao ekonomske opravdanosti mišljenja su različita. Jedan dio izglagača s kojima smo razgovarali tokom održavanja sajma smatrao je ovo dobrom prilikom za prezentaciju zbog čega su i došli, te nisu očekivali neku direktnu ekonomsku korist, dok su drugi očekivali dosta više od ovog sajma. Ponuda je bila dobra, moglo se vidjeti dosta zanimljivih proizvoda. Cijene su bile svima zaniljive i dosta prihvatljive.
Dobar dio izlagača je bio nezadovoljan, prije sve posjetom a onda i najavom kroz medije. U razgovoru sa jednim od sugovornika koji se bavi izradom proizvoda od kože doslovno nam je postavljeno pitanje “da li je iko znao za ovo ?”. Vidno razočaran izlagač žalio se na posjetu i nezainteresiranost malog posjetitelja. Portal cazin.net je u par članaka je pisao o ovom sajmu, ali priznajemo, na redakciju portala cazin.net nije stigao niti jedan e-mail najave ovog događaja ili bilo koji drugi sadržaj u vezi sajma obrta, jer očito je organizatoru bio nepotreban besplatan medijski prostor portala. Drugo pitanje koje se nameće je zašto je na sajmu uzelo učešće samo 6 izlagača iz Cazina?
Hladnoća koja je vladala tokom većine dana održavanja sajma dodatno je pokvarila planove organizatoru. Od izlagača su se nerijetko mogle čuti primjedbe “smrzli smo se” i loša organizacija, jer kako nam govore prisutni izlagači, grijanja tokom održavanja sajma većinom nije bilo, a i kada se pokušalo zagrijati, bilo je jako loše. Logično, jer organizacija ovakve manifestacije tokom zimskih dana u šatoru nije nimalo razumna.
Ono što je ostalo iza sajma nije niti malo lijepo. Iako je najavljeno da će za potrebe sajma biti obezbijeđen parking prostor, to se nije desilo. Umjesto parkinga, šator sajma je postavljen na zelenu površinu pored parking prostora koja je po uklanjanju istog izgubila epitet “zelena”. Niti to nije bilo dovoljno pa su kamioni tokom demontaže šatora i dalje nastavili uništavati Trg Zlatnih ljiljana u Cazinu kretanjem po travnatoj površini. Svaki komentar je suvišan, a na fotografijama možete vidjeti šta je ostalo poslije sajma obrta u Cazinu.
/cazin.net